Wkład kominkowy KV 6.6.2 TV
z płaszczem wodnym
szyba płaska, otwierana
 
wkład kominkowy z płaszczem wodnym Dynamic

Romotop - zdobywca głównej nagrody w kategorii "Firma Roku" w organizowanym przez redakcję Świata Kominków konkursie - wprowadził do sprzedaży wkład z płaszczem wodnym, oznaczony symbolem KV 6.6.2 TV. Jest to kolejny model z nowej serii wkładów wodnych. Jego rynkową premierę poprzedziły ponad dwuletnie testy.

Wkład posiada całkowitą moc maksymalną do 18 kW, z czego 14 kW przypada na część wodną, co z powodzeniem pozwala ogrzewać budynki o najczęściej spotykanej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na wysoką sprawność urządzenia, sięgającą 84%, co umożliwia generowanie dużej ilości ciepła przy stosunkowo niskim zużyciu drewna. Dzięki poborowi powietrza do spalania w 100% z zewnątrz oraz szczelnym drzwiczkom, wkład KV 6.6.2 TV można instalować w domach wyposażonych w rekuperator. Jest to wkład bezszybrowy, z kurtyną powietrzną, z paleniskiem o tzw. górnym spalaniu.

Wkład można instalować zarówno w otwartych, jak i zamkniętych układach CO.

Wkład został wykonany ze stali, a komora paleniska jest wyłożona szamotem, który zwiększa temperaturę spalania i jednocześnie chroni korpus. Płaszcz wodny przed przegrzaniem zabezpiecza chłodnica. Dolna część płaszcza wodnego jest izolowana z zewnątrz. Górna część bloku wodnego posiada pionowe płomieniówki o dużej powierzchni, łatwe do czyszczenia.

Model wyróżnia się awangardowym wzornictwem. Duża, bezramkowa szyba z okalającym ją czarnym rastrem sprawia, że wkład znakomicie nadaje się do zabudów kominkowych o nowoczesnej stylistyce. Obniżone palenisko zapobiega wypadaniu popiołu podczas dokładania drewna.

Moc płaszcza wodnego:
14 kW
Sprawność:
85 %
Waga:
195 kg
Wysokość:
1017 mm
Szerokość:
711 mm
Głębokość:
510 mm
Średnica wylotu spalin:
180 mm

Konstrukcja: korpus ze stali, szamotowe wyłożenie paleniska
Zastosowanie: do podłączenia do układu centralnego ogrzewania
Gwarancja: 2 lata na wkład, 5 lat na cały korpus w przypadku montażu przez autoryzowanego przedstawiciela

wkład kominkowy z płaszczem wodnym Dynamic
wkład kominkowy z płaszczem wodnym Dynamic
Zadzwoń do nas (46 857 82 17) aby uzyskać informację o aktualnej cenie!
(od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00,
w soboty od godz. 10.00 do 14.00)